09384084911

تعمیر لباسشویی در تهران

تعمیر لباسشویی در تهران

در حال حاضر ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین وسیله، هر خانه به شمار می رود. این دسته از لوازم الکترونیکی منزل توسط تولید کنندگان مختلف در انواع متنوعی تولید شده و راهی بازار می‌شود. این وسیله نیز همانند تمامی لوازم الکترونیکی بر اساس استفاده های مکرر در معرض خرابی های مختلف، قرار دارد.

لباسشویی یک وسیله الکترونیکی گران قیمت بوده که بسیاری از خرابی های آن قابل تعمیر است. از این رو در حال حاضر مراکز مختلفی جهت تعمیر لباسشویی در تهران و همچنین دیگر شهرهای کشور وجود دارد که عزیزان می توانند برای دریافت خدمات در این رابطه به آنها مراجعه کنند. در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با خرابی های رایج ماشین لباسشویی و همچنین شرایط تعمیر آن در تهران صحبت کنیم.

خرابی های رایج ماشین لباسشویی

خرابی های رایج ماشین لباسشویی

به طور کلی خرابی های ماشین لباسشویی شامل دو دسته تخصصی و غیر تخصصی هستند. خرابی های غیر تخصصی به راحتی قابل رفع بوده و حتی در بیشتر اوقات کاربران این وسیله، می توانند بدون نیاز به حضور تعمیرکار این نوع خرابی ها را برطرف کنند. منتهی برای این منظور باید با اجزا و همچنین دلایل رایج بروز این دسته از خرابی ها تا حدودی آشنا باشند.

خرابی های تخصصی همانطور که از عنوان آنها مشخص است، شامل مواردی هستند که حتماً باید به واسطه تکنسین های آموزش دیده و با تجربه مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شوند. به عنوان مثال وجود ایراد در برق دستگاه یا عملکرد نامطلوب موتور آن از جمله خرابی های تخصصی هستند که تعمیرات آنها حتماً باید به واسطه افراد کار بلد صورت بگیرد. در ادامه برخی از خرابی رایج قابل تعمیر لباسشویی در تهران بررسی خواهند شد:

  • تراز نبودن لباسشویی

برخی از عملکردهای تا مطلوب ماشین لباسشویی از عدم تراز بودن آن نشأت می گیرد و به همین دلیل در مواقعی که لباسشویی خوب کار نمی کند، حتماً باید تراز بودن و یا نبودن آن مورد بررسی قرار داد. برای کسب اطمینان خاطر از قرار گرفتن ماشین لباسشویی در حالت تراز می توان از یک دستگاه تراز کمک گرفت. به نحوی که دستگاه را روی لباسشویی قرار داده و شرایط را چک کرد. ناگفته نماند سست شدن لگن دستگاه نیز منجر به نا تراز شدن لباسشویی می شود و در چنین مواقعی بهتر است لگن شستشو چک شود.

  • تمیز نشستن لباس ها

دیگر خرابی رایج ماشین لباسشویی عملکرد نامطلوب و عدم شستشوی تمیز لباس ها است. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می دهد. به عنوان مثال در مواقعی که فرایند تخلیه به خوبی صورت نگیرد و یا آنکه به دلیل معیوب شدن شیر برقی، آب به اندازه کافی وارد دستگاه نشود لباس ها تمیز شستشو نمی شوند.

بنابراین در ساده ترین حالت ممکن برای رفع این مشکل ابتدا باید شلینگ تخلیه و همچنین شلنگ ورودی آب و شرایط شیر برقی را مورد بررسی قرار داد و در صورت وجود عیب و ایراد در هر کدام از این موارد آنها را برطرف کرد. زیرا در صورتی که آب به درستی وارد دستگاه نشود لباس ها به خوبی آبکشی و تمیز نمی شوند. گاهی اوقات خرابی پمپ تخلیه نیز در بروز این مشکل نقش دارد. بنابراین لازم است که در چنین شرایطی پمپ تخلیه نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

  • نچرخیدن دیگ لباسشویی

یکی دیگر از مشکلات شایعی که کاربران ماشین لباسشویی با آن مواجه می شوند نچرخیدن دیگ لباسشویی است. نچرخیدن دیگ لباسشویی به دلایل مختلفی نظیر وجود ایراد در بلبرینگ کاسه نمدی و دینام لباسشویی رخ می دهد. برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید با مرکز تعمیر لباسشویی در غرب تهران تماس گرفته و از آنها درخواست کمک کرد.

زیرا این مشکل جزو مشکلات تخصصی بوده و بدون برخورداری از تخصص و تجربه نمی توان آن را رفع کرد. البته ناگفته نماند که اگر موتور دستگاه ایراد داشته باشد نیز ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد. پس تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران باید برای اطمینان خاطر موتور را نیز بررسی کند.

  • لباسشویی روشن نمی شود

یکی رایج ترین دلیل روشن نشدن لباسشویی خرابی پریز، دو شاخه و کابل برق است. بنابراین در مواقعی که لباسشویی روشن نشود، در ابتدای کار باید پریز برق، کابل و دو شاخه لباسشویی را بررسی کرد. همچنین در صورتی که درب دستگاه به درستی قفل نشود یا به عبارت دیگر میکروسوئیچ یا قفل درب خراب باشد نیز لباسشویی کار نمی کند. زیرا تا زمانی که میکروسوئیچ فرمان ندهد، ماشین لباسشویی روشن نخواهد شد. خرابی برد نیز از جمله مواردی است که در بروز این مشکل نقش دارد و باید بررسی شود.

  • عدم تخلیه آب لباسشویی

عدم تخلیه آب لباسشویی نیز دلایل مختلفی دارد اما مهم ترین دلایل آن وجود ایراد و خرابی در مسیر تخلیه دستگاه (پمپ تخلیه فیلتر کف و شلنگ خروجی) است.  این مشکل در اکثر موارد به راحتی رفع می شود؛ مگر آنکه پمپ دستگاه ایراد داشته باشد که در چنین شرایطی بدون حضور تکنسین کار لباسشویی، تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه امکان پذیر نیست.

  • برق داشتن بدنه دستگاه

برق داشتن بدنه دستگاه به دلیل وجود عیب و ایراد در برد آن رخ می دهد و همچنین در صورتی که سیم کشی لباسشویی و یا یکی از قطعات الکتریکی آن دچار مشکل شود، این مشکل مشاهده خواهد شد. برای رفع آن باید با بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران تماس گرفت.

  • صدا و لرزش ماشین لباسشویی

صدا و لرزش ماشین لباسشویی معمولاً به دلیل تراز نبودن دستگاه رخ می دهد. اما عوامل دیگری نظیر خراب شدن کمک دیگ دستگاه و ترک خوردن و سوراخ شدن ماشین لباسشویی، خرابی بلبرینگ و کاسه نمدی شفت نیز از دیگر عواملی هستند که منجر به بروز این مشکل می شوند.

  • لباسشویی آبگیری نمی کند

آبگیری لباس ها یکی از مهم ترین فرایندهای لباسشویی به شمار می رود و اگر این فرایند به درستی انجام نشود لباس ها تمیز نخواهند شد. این مشکل نیز به دلایل مختلفی رخ می دهد که رایج ترین آنها باز بودن یا خرابی شیر ورودی، خرابی موتور، سوختن خازن است.

  • گرم نشدن آب لباسشویی

آب لباسشویی به وسیله المنت های موجود در آن گرم می شود؛ بنابراین در مواقعی که المنت ها، ترموستات یا سنسوری که در مدار قرار دارد خراب شود لباسشویی نمی تواند آب را گرم کند. همچنین خرابی برد الکترونیکی و تایمر ترموستات نیز از دیگر عوامل بروز این مشکل هستند.

  • چکه کردن آب لباسشویی

برخی از قطعات ماشین لباسشویی نظیر شلنگ تخلیه، شلنگ ورودی، واشر درپوش دیگ، پمپ تخلیه، شیر ورودی، لاستیک دور درب کاسه نمد و نگهدارنده  زمانی که دچار ایراد شوند دستگاه آب چکه خواهد کرد. در چنین شرایطی ابتدا باید دلیل نشتی پیدا شود و اقدامات لازم برای برطرف کردن آن صورت بگیرد.

مهمترین وظایف تعمیرکار ماشین لباسشویی

مهمترین وظایف تعمیرکار ماشین لباسشویی

تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران  یک فرد خبره، با تجربه و آموزش دیده است که در کنار تخصص بالا باید بتواند با مشتری نیز برخورد درست و مناسبی داشته باشد. همچنین بهترین تعمیر کار باید شرایط و امکانات لازم برای ارائه خدمات در منزل را داشته باشد. زیرا لباسشویی یک وسیله سنگین بوده و  جابجایی آن به راحتی امکانپذیر نیست. همچنین ممکن است دستگاه در حین جابجایی دچار خرابی های بیشتری شود.

به همین دلیل امروزه بسیاری از خانواده ها تمایل دارند تعمیرات لباسشویی خود را به مراکزی بسپارند که امکان ارائه خدمات در منزل را نیز دارند. تکنسین کار لباسشویی باید دارای لباس فرم مخصوص و همچنین کارت شناسایی باشد تا مشتری راحت تر بتواند به او اعتماد کند.

بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران

بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به این نکته اشاره شد در حال حاضر مراکز زیادی هستند که خانواده ها می توانند برای تعمیرات ماشین لباسشویی به آنها مراجعه کنند. اما باید گفت که نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران برای این منظور بهترین انتخاب است. زیرا بسیاری از نمایندگی ها به صورت مستقیم زیر نظر شرکت های داخلی و خارجی تولید کننده ماشین لباسشویی فعالیت می کنند. همچنین تمامی قطعات مورد نیاز برای تعویض و انجام تعمیرات مورد نیاز را به صورت مستقیم از تولید کننده تحویل می‌گیرند. همچنین همه تعمیرکاران فعال در نمایندگی های معتبر تعمیر ماشین لباسشویی در تهران، همه دوره های آموزشی را پشت سر گذاشته و با ساز و کار انواع مختلف ماشین لباسشویی کاملاً آشنا هستند.

 از این رو کیفیت خدمات نمایندگی ها در سطح مطلوبی بوده و به راحتی می توان به آنها اطمینان کرد. زمانی که ماشین لباسشویی توسط تکنسین با تجربه و خبره تعمیر شود، طول عمر آن افزایش پیدا کرده و احتمال خرابی دوباره آن بسیار کمتر می شود. همچنین نمایندگی های معتبر نظیر شرکت تعمیرچی از مشتریان خود به صورت پیوسته پشتیبانی می کنند و همواره نکات و راهنمایی های لازم را برای استفاده بهینه از این دستگاه و همچنین افزایش طول عمر آن در اختیار مشتریان‌ قرار می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست تلفنی تعمیرات