09384084911

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی باید به واسطه تعمیرکاران ماهر انجام شود. زیرا تعمیر این وسیله یک فرایند کاملاً تخصصی است و بدون مهارت و تجربه امکان پذیر نیست. خوشبختانه این روزها دسترسی به تعمیرکاران ماهر ماشین ظرفشویی در تهران کار چندان دشواری نیست. زیرا با یک سرچ ساده در اینترنت می توان به بهترین و نزدیک ترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در محدوده زندگی خود دسترسی پیدا کرد. در این مطلب می خواهیم در رابطه با خرابی های رایج تعمیر ماشین ظرفشویی و نکات مهم انتخاب تعمیرکار خوب صحبت کنیم.

تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران

تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران

ماشین ظرفشویی جزوه لوازم الکترونیکی گران قیمت و همچنین کاربردی منزل است که همانند هر وسیله الکترونیکی دیگری ممکن است خراب شود. در چنین مواردی ابتدا باید با یک تعمیرکار ماهر فعال در این حوزه تماس گرفت و از او درخواست کمک کرد.

تعمیرکار ماشین ظرفشویی ابتدا اقدام به عیب یابی دستگاه کرده و سپس آن را تعمیر می کند. عیب یابی ماشین ظرفشویی و همچنین تعمیر آن نیاز به ابزار و تجهیزات مناسب دارد. به همین دلیل برای دسترسی به بهترین تعمیرکار باید نکات مختلفی را در نظر گرفت.

بهترین تعمیرکار ماشین ظرفشویی در تهران، باید به کارآمدترین و مناسب‌ترین امکانات و تجهیزات برای عیب یابی، تعمیر و ارائه خدمات در محل دسترسی داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است تعمیر دستگاه با تعویض قطعه به همراه باشد، در چنین شرایطی تعمیرکار باید بتواند متناسب با برند و مدل دستگاه قطعات اورجینال و اصل را تهیه کند.

بنابراین انتخاب مرکز تعمیرات مناسب برای دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی اهمیت بسیار زیادی دارد و خانواده ها باید در هنگام انتخاب تعمیرکار تمامی موارد نام برده را در نظر داشته باشند تا دستگاه آنها مطابق با آن چیزی که انتظار دارند تامین شده و دوباره قابل استفاده شود.

خرابی های رایج ماشین ظرفشویی

خرابی های رایج ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در معرض خرابی های مختلفی قرار دارد که هر کدام از آنها به دلایل گوناگونی رخ می دهند. به طور کلی رایج ترین خرابی های ماشین ظرفشویی شامل موارد زیر است:

  • تمیز نشستن ظرف ها

پس از اجرای فرایند و برنامه شستشوی مد نظر انتظار می رود که ظرف ها کاملاً تمیز و بدون لک باشند؛ اما گاهی اوقات ممکن است با برعکس آن چیزی که انتظار داریم مواجه شویم و پس از پایان کار دستگاه، ظرف ها آنچنان که باید تمیز نشده باشند. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می دهد که یکی از مهم ترین آنها استفاده نامناسب از دستگاه و پر کردن آن بیش از حد ظرفیتش باشد. همچنین اگر ظرف ها به درستی داخل ماشین قرار نگیرند، آبپاش آنچنان که باید عمل نمی کند  و در نتیجه ظرف ها تمیز شسته نمی شوند. علاوه بر موارد نام برده خرابی واشر و بسته نشدن مناسب درب نیز ممکن است در بروز این مشکل نقش داشته باشند.

  • نشت آب

نشت آب به دلیل خرابی واشر و بسته نشدن مناسب درب رخ می دهد. پس‌ در چنین مواردی حتماً باید درز درب دستگاه را بررسی کرده و از بسته شدن کامل آن مطمئن شد. خرابی کلید شناور نیز می تواند منجر به ایجاد این مشکل شود. زیرا سنجش سطح آب دستگاه، توسط کلید شناور انجام می شود و این کلید شناور است که میزان آب ورودی به داخل ماشین ظرفشویی را مشخص می کند. پس زمانی که کلید شناور خراب شده و به درستی عمل نکند دستگاه دچار نشت آب خواهد شد.

  • خشک نشدن ظرف ها

خشک نشدن کامل ظرف ها نیز از جمله مشکلات رایج بوده و به دلایلی مختلفی نظیر خرابی المنت حرارتی، خراب ترموستات و  دیسپنسر رخ می دهد. پس هنگام بروز چنین مشکلی باید همه احتمالات را در نظر گرفته و از عملکرد درست قطعات نام برده مطمئن شد.

  • بوی بد

یکی از مواردی که بسیاری از خانواده ها از آن شکایت می کنند بوی بد داخل ماشین ظرفشویی است. مهم ترین دلیل بروز این مشکل پاک نکردن ظرف و ظروف، قبل از قرار دادن داخل دستگاه است. زیرا در چنین شرایطی مواد غذایی در کف دستگاه باقی مانده و در نتیجه داخل آن را بدبو می کنند. همچنین سوختن و ذوب شدن ظروف پلاستیکی در داخل دستگاه نیز یکی از دلایل این مشکل است. زیرا برخی از کاربران ماشین ظرفشویی، ظرف و ظروف ها را به نحوی داخل دستگاه قرار می دهند که ظروف با المنت آن برخورد کرده و در نتیجه در معرض حرارت و ذوب شدن قرار می گیرند.

  • روشن نشدن دستگاه

اولین احتمال روشن نشدن دستگاه وجود خرابی در منابع تغذیه آن است. بنابراین در هنگام بروز این مشکل ابتدا باید منابع تغذیه، فیوز، پریز و کابل ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شد. همچنین بسته نشدن درست درب دستگاه منجر به روشن نشدن آن می شود. دیگر دلایل بروز این مشکل آسیب موتور است که این ایراد فقط به واسطه تعمیرکار ماشین ظرفشویی در تهران قابل بررسی و تعمیر است.

  • عدم تخلیه آب دستگاه

تخلیه نشدن آب داخل ماشین لباسشویی به دلایلی نظیر مسدود شدن مسیر تخلیه آب رخ می دهد. گاهی نیز وصل نشدن لوله تخلیه به دستگاه نیز سبب عدم تخلیه آب آن خواهد شد.

  • ایجاد سر و صدای زیاد

ماشین ظرفشویی در حالت عادی با یک صدای ملایم و اندکی سر و صدا کار می کند. اما گاهی اوقات ممکن است این سر و صداها زیاده از حد معمول باشند. معمولاً این مشکل به دلیل وجود ایراد در حلقه های بلبرینگ، کج شدن بازوی شستشو و خرابی واشرهای آب بندی رخ می دهد. برای رفع مشکلات نام برده حتماً باید قطعات فوق تعویض شوند.

  • طولانی شدن فرایند شستشو

طولانی شدن فرایند شستشو به دلایل مختلفی نظیر خراب شدن برد الکترونیکی، بسته شدن مسیر گردش آب، خراب شدن سنسورها و خراب شدن المنت یا ترموستات رخ دهد. بنابراین در مواقعی که فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی بیشتر از حد معمول طولانی شود باید همه احتمالات نامبرده مورد بررسی قرار گرفته و دستگاه عیب یابی شود. عیب یابی موارد فوق کاملاً تخصصی بوده و حتماً باید به واسطه تعمیرکار ماهر و با تجربه ماشین ظرفشویی انجام شود.

هزینه تعمیر لباسشویی

هزینه تعمیر لباسشویی

تعمیر لباسشویی مانند هر فرایند دیگری نیاز به صرف هزینه دارد؛ اما به طور کلی هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران در مقایسه با هزینه مورد نیاز برای تعویض دستگاه و خرید یک ماشین ظرفشویی جدید بسیار کمتر است. به همین دلیل بسیاری از خانواده‌‌ها تعمیر ظرفشویی را به تعویض آن ترجیح می دهند.

هزینه مورد نیاز برای تعمیر دستگاه ماشین ظرفشویی بر اساس نوع خرابی متغیر است. به عبارت دیگر در برخی مواقع مشکل دستگاه یک ایراد فنی کوچک است که در چنین شرایطی با صرف هزینه ای ناچیز مشکل برطرف می شود. حتی گاهی اوقات ممکن است افراد بتوانند با توجه به راهنمایی ها و مشاوره هایی که از کارشناسان، متخصصان و تکنسین‌های لوازم الکترونیکی دریافت می کنند بدون پرداخت هزینه مشکل را برطرف سازند.

اما گاهی اوقات مشکل جدی بوده و قطعات مهم دستگاه نظیر  موتور آن دچار ایراد می شود که در چنین شرایطی هزینه تامین نیز بیشتر خواهد شد. همچنین در مواقعی که تعمیر دستگاه نیاز به تعویض برخی از قطعات آن داشته باشد نیز هزینه تعمیر افزایش پیدا می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست تلفنی تعمیرات